Šv. Martyno legendos atspindžiai – Žibintų šventės žiburiai.

     Lapkritis paskutinis rudens mėnuo, kuris pasižymi liūdinčiais be lapų medžiais, oro nuotaikų kaita, kuris vis mums nešą žinią apie artėjančią žiemą, o taip pat ir puikia Šv. Martyno diena, dar kitaip piemenėlių vadinama Ganiavos užbaigimo švente.

     Lapkričio 11-oji yra minima Šv. Martyno diena. Ta mūsų darželio meninio ugdymo mokytoja Viktorija Avižienis  mokytoja metodininkė Anželika Jachimovičiene ir mokytoja Elena Ziaziulia pakvietė ugdytinius, tėvelius ir visą darželio bendruomenę paminėti šią gerumą ir jaukumą skleidžiančią šventę:  Šv. Martyno legendos atspindžiai – Žibintų šventės žiburiai.

     Renginio tikslas – supažindinti vaikus su piemenėlių gyvenimu, skatinti vaikų norą labiau pažinti mūsų tautos kultūrą, praeitį, puoselėti tradicijas ir ugdyti gerąsias vertybes, o taip pat skatinti bendruomeniškumą, atjautą ir pagarbą.

     Kartu su meninio ugdymo mokytoja, mažieji dainavo, šoko. Visą susirinkusią bendruomenę atvyko pasveikinti baltoji ožka. Ji grakščiai eidama palydėjo rudenį ir kartu su vaikais kvietė sniegą, nukloti laukus, bei nusnausti žiemos miegu visą gamtą.

     Mokytojos paruošė Šv. Martyno legendos inscenizaciją  po  kurios pakvietė visus, mažus ir didelius, su savo gamybos šviečiančiais žibintais į šviesos procesiją aplink gyvenvietę, taip pasidalinti šviesa, šiluma su visais aplinkiniais gyventojais. Eisenos dalyviai šurmuliavo, niūniavo ir dalijosi pakylėta nuotaika.

     Atsisveikinant, renginio pabaigoje, visi vaišinosi piemenėlių skanėstais, nepamiršta ir baltoji ožkytė.Renginio organizatorės: Meninio ugdymo mokytoja Viktorija Aviženis

                                       Mokytoja metodininkė Anželika Jachimovičienė

                                       Mokytoja Elena Ziazulia

Įrašas paskelbtas temoje Neklasifikuota. Išsisaugokite pastovią nuorodą.