Projektas „PIEŠIU MUZIKĄ“

Muzika visais laikais žmogaus gyvenime užėmė ypatingą vietą. Tačiau, norėdamas ją nupiešti, žmogus turi ne tik klausytis muzikos, bet ir mokėti ją girdėti. Gamta dosniai apdovanojo žmogų muzikalumu. Ji leido jam išgirsti įvairius aplink jį sklindančius garsus. Atidžiai apsidairę ir įsiklausę suprasite, kad muzika skamba visur : mažame upelyje, kuris linksmai čiurlena, būgnelyje lyjant ant stogo, švelniai giedančiame paukštelyje – argi tai ne muzika?

Meninio ugdymo mokytoja Viktorija Aviženis ir mokytoja metodininkė Anželika Jachimovičienė organizavo Vilniaus r. virtualų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikinį kūrybinį projektą „Piešiu muziką“. Projekte dalyvavo 12 Vilniaus r. ugdymo įstaigų.

Projekto tikslas – puoselėti muzikos kultūrą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose, įtraukiant įvairias technikas, muzikos kūrinio nuotaikos perteikimui meninėmis vaizdo priemonėmis.

Klausydami pasirinktų klasikinės muzikos kūrinių, įvairiom meninėm raiškos priemonėmis vaikai piešė ką išgirdo, įsivaizdavo, pajuto „kalbant muzikai“.

Tikimės, kad projekto veiklų metu vaikams pavyko įsiklausyti ir išgirsti muzikos kalbą, nuotaiką, sužadinti vaizduotę, asociatyvų mąstymą.

https://drive.google.com/file/d/1IyKHF6tSvVq716m6-LGPlVetQkpwCqJk/view?usp=drivesdk

Įrašas paskelbtas temoje Neklasifikuota. Išsisaugokite pastovią nuorodą.